astăzi, 00:45
Un bărbat din Dărmăneşti, judeţul Argeş, a fost rănit, luni, de un copac doborât de vânt.
ISU Argeş a avut, luni seară, mai multe intervenţii provocate de furtună. În majoritatea cazurilor a fost vorba despre îndepărtarea unor copaci sau crengi de pe carosabil, fire de electricitate sau stâlpi.
”În doar trei situaţii au căzut copaci sau crengi pe maşini. Evenimentele nu s-au soldat cu victime”, a transmis ISU Argeş.
. Parteneri: ACUE, Hidroelectrica, Transgaz
În Dârmăneşti, însă, un bărbat a fost rănit.
”Un copac a căzut pe carosabil şi a rănit un cetăţean care se deplasa cu bicicleta. Este vorba despre un bărbat de aproximativ 69 de ani, constient, care este monitorizat şi transportat la spital de către echipajul SMURD de la Detaşamentul de Pompieri Mioveni”, a mai transmis sursa citată.
Pompierii, alături de celelalte echipaje specializate de la distribuitorii de energie electrică şi gaze lucrează pentru îndepărtarea efectelor produse de intensificările vântului şi precipitaţii.